Ama Milano Intero Appartamento Zona Bicocca

  • 67 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Ama Milano Intero Appartamento Zona Bicocca ligger i distriktet Bicocca - Zara, inom 7 km från Katedralen, och har utsikt över trädgården. Den 67 m² stora lägenheten erbjuder sina gäster WiFi, samt en privat trädgård med terrass.

Ama Milano Intero Appartamento Zona Bicocca har uteplats, balkong och vardagsrum med luftkonditionering som garanterar en bekväm vistelse. Lägenheten erbjuder gästerna hårtorkar, badmössor och handdukar i badrummet. Dessutom finns det en bidé, en separat toalett och en dusch.

Ama Milano Intero Appartamento Zona Bicocca erbjuder gästerna en terrass med utsikt över trädgården.

Det finns ett komplett kök utrustat med vattenkokare, te-/kaffebryggare och köksredskap.

Den här lägenheten med 1 sovrum ligger inom 10 minuters promenad från tunnelbanestationen Ponale och ungefär 15 minuters bilresa från Milanotriennalen. Brera konstgalleri ligger inom 8 km från boendet. Tack vare det behändiga läget tar det 25 minuter med bil att ta sig till flygplatsen Milano Linate.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Ama Milano Intero Appartamento Zona Bicocca
Milan Space Loft - Apartment Close To M5 Subway - Free Parking - Sky & Netflix Tv
Mobilpris

Milan Space Loft - Apartment Close To M5 Subway - Free Parking - Sky & Netflix Tv

9.5
Exceptionellt 122 recensioner
1.6 km från boendet
USD 259 USD 233
per natt
Loft Urbano: Confort E Cozy
Mobilpris

Loft Urbano: Confort E Cozy

9.2
Utmärkt 52 recensioner
1.8 km från boendet
Nice One-Bedroom Flat 500M Gorla M1
Mobilpris

Nice One-Bedroom Flat 500M Gorla M1

4.4
Okej 5 recensioner
2.6 km från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Milano Linate flygplats
    17 km

    Tågstationer

    Stazione Milano Greco
    1,4 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • VIP-incheckning/-utcheckning
    • Snabbincheckning/-utcheckning
    • Säkerhet
    • Bagageförvaring

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Trädgård

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Uteplats
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Parkettgolv

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 14:00 till 23:30
    Utcheckning: från 05:00 till 10:00
    Licensnummer015146-CIM-06955,IT015146A154XEDBQ2
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Ama Milano Intero Appartamento Zona Bicocca?
      Populära sevärdheter nära Ama Milano Intero Appartamento Zona Bicocca inkluderar bland annat Brera konstgalleri, Katedralen, Milanotriennalen.
    • Hur stort är Ama Milano Intero Appartamento Zona Bicocca?
      Ama Milano Intero Appartamento Zona Bicocca har en total yta på 67 m².

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Milano Linate flygplats
    17 km

    Tågstationer

    Stazione Milano Greco
    1,4 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Ama Milano Intero Appartamento Zona Bicocca

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng